Pomóż nam!

Służymy młodym, którzy są coraz częściej mocno w tym świecie zagubieni, nie wiedzą co jest najważniejsze, często nawet nie potrafią rozróżniać dobra od zła. Jako Oblaci od kilku lat tworzymy w Kokotku miejsce dla formowania młodzieży, by mogli rozwijać się na różnych płaszczyznach, budować dobre relacje oraz stawać się dojrzałymi chrześcijanami.

Zależy nam, by dać młodym okazję do poznawania siebie, drugiego człowieka, świata i Boga. Takie akcje jak Festiwal Życia, Zjazdy NINIWY, Festyny, Wolontariat Misyjny, wyprawy rowerowe, spływy kajakowe i wiele innych, już od lat kojarzą się z nami. We wszystkich tych wydarzeniach uczestniczyło już tysiące młodych ludzi. Celem jest to, by w efekcie pięknie żyli.

Jednocześnie ciągle musimy troszczyć się o materialne przystosowanie powierzonego nam miejsca, by rzeczywiście mogło służyć młodym ludziom. Sporo już udało się zrobić, ale niestety jeszcze daleko nam do odpowiednich warunków, które zapewniłyby swobodne prowadzenie wszystkich przedsięwzięć.

Przed nami remont, a w zasadzie nowa budowa największego budynku dla młodych, Domu Świętych Młodzianków. Prosimy przede wszystkim o modlitwę za młodych ludzi oraz za tych, którzy chcą tym młodym pokazać Boży styl życia. Zwracamy się także z gorącą prośbą o wsparcie materialne. Przedsięwzięcie budowy nowego domu po ludzku nas przerasta, jednak dzięki Bożej opatrzności plan ten jest coraz bliższy realizacji. Będzie ono możliwe, jeśli znajdą się ludzie, którzy wesprą je materialnie.

Poniżej można zobaczyć, jak nasze warunki wyglądają dzisiaj


A jak mogą wyglądać w przyszłości?

  • ponad 1800 m2, a w tym:
  • 75 miejsc noclegowych (łazienki w pokojach)
  • jadalnia dla 100 osób
  • pomieszczenie wielofunkcyjne (sport, rekreacja, konferencje)
  • kaplica
  • kuchnia
  • pralnia i pomieszczenia gospodarcze
  • pełna, nowoczesna infrastruktura

Poniżej wizualizacja konspektu budowlanego:

 
Poniżej przedstawiamy rzuty budowlane:

zagospodarowanie terenu rzut parteru rzut pierwszego piętra rzut piwnicy

Jeśli chcesz nas wesprzeć materialnie, możesz to zrobić dokonując przelewu darowizny:

Bank PEKAO S.A. I O. w Częstochowie F. 2

62 1240 1213 1111 0010 5224 0969

Dom Zakonny Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej

ul. Kokotek 22

42-700 Lubliniec

NIP: 5751875121

Tytuł: „budowa”

 

Można też zamawiać intencje Mszy świętych! W Kokotku obecnych jest kilku kapłanów, którzy chętnie przyjmą intencje. Intencje można zgłaszać tutaj o. Michał Hadrich michalhadrich@interia.pl, 519195160

Zapewniamy, że każda pomoc finansowa będzie dobrze wykorzystana. Codziennie modlimy się za naszych dobrodziejów.